Temos pavadinimas: SCC.LT - VOLVO SAAB - Volvo klubas, Saab klubas. :: Perkam ir parduodam automobilį, kaip teisingai elgtis?

Parašė Evaldas· 2010-03-17, 16:42
#27

Jurai, suplakei skirtingus dalykus į krūvą, iš ko (mano nuomone) gavosi klaidinga informacija:

1) Bendroji jungtinė nuosavybė (CK 3.88):
a) turtas įgytas po santuokos abiejų ar vieno jų vardu!,
b ) pajamos/vaisiai gauti iš kurio nors sutuoktinio asmeninio turto (kaip pvz. autorių/gretutinių teisių ), įsk. dividendus, pašalpas, kitas išmokas, išsk. tikslines (žalos atlyginimas, parama tik vienam sutuoktiniui ir kt.)
c) net jei įmonė iki santuokos buvo vieno sutuoktinio, tai įmonės gautos pajamos ir padidėjusi įmonės vertė yra abiejų bendra nuosavybė
PREZIUMUOJAMA, kad turtas yra bendroji nuosavybė, kol neįrodyta kitaip.

2) Asmeninė nuosavybė (CK 3.89 str.):
a) tai ką sutuoktinis turėjo iki vedybų,
b ) sutuoktiniui dovanotas ar paveldėtas turtas,
c) sutuoktinio asmeninio naudojimo daiktai (pvz. drabužiai, spec. darbo įrankiai, bet lengvasis automobilis, kaip asmeninis, būtų tik jei būtų specialiai pritaikytas neįgaliajam ar pan., t.y. kad kitas sutuoktinis negali juo tinkamai naudotis)
d) intelektinės nuosavybės teisės (išsk. pajamas iš intelektinės nuosavybės teisių )
e) "sutuoktinio įgytas turtas už asmenines lėšas arba lėšas, gautas realizavus jo asmenine nuosavybe esantį turtą, jeigu to turto įgijimo metu buvo aiškiai išreikšta sutuoktinio valia įgyti turtą asmeninėn nuosavybėn".
PRIEDO faktas, kad tai asmeninis turtas, gali būti įrodytas tik rašytiniais įrodymais (išsk. kai įstatymai leidžia liudytojų parodymus ar turto prigimtis/pobūdis savaime įrodo, kad yra vieno sutuoktinio asmeninė nuosavybė ).


TAIGI jeigu tu pirkai tipinį automobilį iš savo algos, vis vien tai bus bendroji jungtinė nuosavybė, kadangi tavo alga, jau yra bendroji jungtinė nuosavybė. Ar tai tavo vardu banko sąskaita ar žmonos, tai yra grubiai tariant yra BENDRI šeimos pinigai. O parduodant bendros jungtinės nuosavybės turtą REIKIA abiejų sutuoktinių sutikimo (tik, kad mažai kas turbūt žino ir dėl to mažai, kas laikosi... bet bankai, notarai ir pan. turėtų visada prašyti kito sutuoktinio sutikimo)

Redagavo Evaldas· 2010-03-17, 16:43