Temos pavadinimas: SCC.LT - VOLVO SAAB - Volvo klubas, Saab klubas. :: Paskola bustui ir busto pirkimas

Parašė perloja· 2017-09-26, 12:49
#25

na, tema čia tikrai plati, sakyčiau paskola butui ir buto pirkimas galėtų būti dvi atskiros temos:)
1) skaityti ką pasirašai, vieną dalyką aptarei žodžiu, kitą supratai, trečią pasirašei. Po sutarties pasirašymo svarbu tik tai kas pasirašyta.
2) Susirasti pažįstamų, kurie neseniai pirko ir pašnekėti tiek bendrai, tiek žengiant kiekvieną žingsnį.
3) Pereiti visus bankus(gyvai, ne telefonu). Paprastai įžanginiam susitikimui skiriama valanda laiko. Uždavinėk klausimus, kad ir kokie jie kvaili atrodytų. Tikrai verta skirti laiko įsigilinti, pinigai tikriausiai nemaži.
4) suprasti vieną dalyką, kad NT brokeris atstovauja savo interesus, .t.y jam reikia sudaryti sandorį na ir gal kažkiek pardavėjo interesus. Banko vadybininko tikslas sudaryti paskolos sutartį. Tai nereiškia, kad visi iš eilės bando apgauti, bet tai reiškia, kad savo interesus susižiūrėti ir apginti turi pats.
5) pasigooglinti, internete tikrai ne mažai patarimų, čia kartoti turbūt nebūtina:)

Iš savos patirties
- pats ėmiau paskolą 2014, dar prieš euro įvedimą. SEB davė 1,65 maržą + euriboras. Swedbankis 1,95 proc. Kitų bankų nepamenu, tik kažkuris bankas vietoje euriboro naudoja kitokį palūkanų skaičiavimo metodiką (atmečiau, nes pasigilinus bendra palūkanų suma panaši į SEB, bet metodika ir prognozės visiškai neaiškios, euriboras pasirodė rimtesnis dalykas.). Kokias maržas siūlo dabar - nežinau, bet teko gridėti, kad kažkiek padidėjusios.
- NT vertintojas ant vertinimo užrašė, kad vertinimas skirtas pirkimo/pardavimo sandoriui sudaryti, nors sakiau, kad imsiu paskolą. Bankui reikia, kad būtų užrašyta paskolos ėmimui, kitaip vertinimas netinka. Smulkmena, bet teko perdaryti ir sumokėti papildomai.
- imant paskolą siūlo visokius draudimus. Būsto draudimas privalomas, tačiau reikia įsivertinti ką draudi, aš pvz nedraudžiau baldų, nes nenauji. Dar praktiškai priverstinai įsiūlę sveikatos(ne gyvybės kaupiamasis) ir darbo netekimo draudimą. Kadangi sutartyje tokio reikalavimo nebuvo, po metų draudimo nepratęsiau. pvz mirties atveju draudžia paskolos sumai, ir jei kas atsititų, bankas gauna pinigus, o paveldėtojai butą. Mano atvejų žmonos ir vaikų nėra, tai man dzin kas būtų daroma su butu:) Savo atveju tokias rizikas suvaldžiau santaupomis, t.y. jeigu susirgčiau arba išmestų iš darbo yra atskira suma 9 mėnesių įmokoms grynai paskolai (taip pat yra atskira 6 mėn išlaidų suma juodai dienai).
- www.ntsandoriai.lt - registrų centro duomenų bazę su faktinėm pardavimo sumom. šiek tiek kainuoja, bet galima aplinkius sandorius išsitraukti, padės susidaryti vaizdą gėl kainos.
P.S. ta proga :) kaip tik Vilniuje pardavinėju 3 k. būtą, jeigu domina, pm:)